1. Zabawa ortofoniczna Zwierzęta z wielkanocnego koszyczka.

Dziecko naśladuje głosy i ruchy zwierząt, które wymienia rodzic, (kurczątko: pi, pi, pi – kucają i poruszają ugiętymi w łokciach rękami jak skrzydełkami, baranek: bee, bee, bee – czworakują, kogucik: kukuryku – stają i uderzają o uda dłońmi prostych rąk.

Pokaz kół – małych i dużych.

Rodzic wycina kilka różnej wielkości kół, prosi o nazywanie figur i uszeregowanie ich od największego do najmniejszego.

2. Zabawa muzyczno-ruchowa Kurki trzy (sł. H. Rostworowski, francuska melodia popularna).

Rodzic puszcza piosenkę, a dzieci inscenizują ją ruchem.

Wyszły w pole kurki trzy i gęsiego sobie szły.

Pierwsza z przodu, w środku druga,

trzecia z tyłu, oczkiem mruga.

I tak sobie kurki trzy raz, dwa, raz, dwa w pole szły

Wesoła zabaw do piosenki :)

3. Masażyk Pisanka.

Dziecko siada za rodzicem lub odwrotnie. Osoba z przodu „pisanka” siada na dywanie w siadzie skrzyżnym, druga siada za nią, w siadzie rozkrocznym i na plecach rysuje wzory zgodnie z poleceniami rodzica np.: paski poziome, paski pionowe, kropki, kratkę itp. Przy powtórzeniu zabawy trzeba zamienić się miejscami