. Zabawa ortofoniczna Mów jak ja.

Rodzic wypowiada głoski w wymyślony przez siebie sposób (np.: wolno, wolno, szybko, szybko), a dziecko powtarza za nim w ten sam sposób.

Ćwiczenia słuchowe Jakie to zwierzę?

Rodzic wypowiada nazwy zwierząt sylabami, a dziecko podaje pełną nazwę (np. ku-ra – kura, kro-wa – krowa).

Rysowanie wybranych zwierząt.

Dla dziecka: kartka, kredki. Rodzic prosi, aby dziecko narysowało dowolne zwierzę hodowlane.

2. Słuchanie i oglądanie zwierząt z wiejskiego podwórka.

3. Zabawa dydaktyczna Co od kogo mamy.

Obrazki: krowy, kozy, kury, mleka, sera, jajek, masła, jogurtu.

Rodzic rozkłada z jednej strony obrazki zwierząt, a w rozsypce – obrazki produktów, jakie dzięki nim otrzymujemy. Zadaniem dziecka jest przyporządkowanie obrazków produktów do obrazków zwierząt. Rodzic zwraca uwagę, że zarówno koza, jak i krowa dają mleko.

Zabawa Zgadnij, co to za przysmak.

Ser żółty, ser biały, serek topiony, masło, talerzyki, plastikowe widelce. Rodzic prosi, aby dziecko umyło ręce i poczęstowało się produktami znajdującymi się na talerzykach. Po degustacji rodzic prosi, aby dziecko nazwało wszystkie produkty i opisało ten, który mu najbardziej smakował.

Środa u Krasnoludków

14 kwietnia 2020