ŚRODA 1.04.2020

1. Przypomnijcie sobie wygląd poznanych już ptaków i spróbujcie wskazać i nazwać te, które już poznaliśmy. Powiedzcie, które z nich są małe, a które duże. https://www.ekologia.pl/srodowisko/przyroda/ptaki-wiosenne-opis-i-zdjecia-wiosenne-ptaki-ciekawostki,20333.html

Spróbujcie naśladować ruchem wymienione ptaki. Skowronek będzie miał małe skrzydełka, które utworzymy dając ręce na ramiona. Machamy skrzydełkami i poruszamy się szybko po pokoju. Bocian będzie miał duże skrzydła, które utworzymy rozkładając ręce na boki. Bocian będzie machał dużymi skrzydłami powoli

2. Kochani, teraz trochę poćwiczymy. Do niektórych z poniższych ćwiczeń potrzebny jest partner więc proponuję, aby został nim rodzic. Gotowi? Jeśli tak, to zaczynamy.

- Wirujący bączek – dzieci ślizgają się w kółko na brzuchu, a następnie na plecach.

- Chowamy się – w siadzie, przyciągają kolana do głowy, chowają głowy; rozprostowują się do pozycji leżącej.

- Gorąca podłoga – biegają z wysokim unoszeniem kolan.

- Na szczudłach – chodzą na sztywnych nogach.

- Ugniatamy podłogę – w leżeniu na plecach, wciskają wszystkie części ciała w podłogę. Zdobywanie pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa w otoczeniu.

- Prowadzimy niewidomego – jedno dziecko zamyka oczy, drugie staje zwrócone twarzą do niego i podaje mu ręce; prowadzi dziecko z zamkniętymi oczami w różnych kierunkach, a ono się temu poddaje. Potem zamieniają się rolami.

- Przekładamy naleśnik – jedno dziecko w leżeniu na brzuchu, przylega do podłoża; partner próbuje przewrócić je na drugą stronę; potem zamieniają się miejscami.

- Na koniec spróbujmy zilustrować ruchem dowolną, znaną nam melodię. Dzieci improwizują ruchowo przy muzyce o zmiennym tempie.

3. Znajdźcie w domu swoje ulubione puzzle i spróbujcie je teraz ułożyć. Skupcie swoją uwagę na wykonywanym zadaniu i ćwiczcie paluszki podczas dobierania elementów.

Środa w Smerfach

31 marca 2020