Dziś jest bardzo ważny dzień – święto wszystkich mam!

W tym dniu każde dziecko składa mamie życzenia, bo to najważniejsza osoba na świecie.

- Uroczyste śniadanie dla mamy z okazji Dnia Mamy.

Potrzebujemy: chleb, szynka, ser, masło, papryka i listek bazylii /opis wykonania kanapek znajdziemy na Miasto Dzieci Pomysł na śniadanie na Dzień Mamy/

Podajemy mamusi serca z sercem!

- Podróż do krainy uprzejmości – zabawa ruchowa w formie opowieści ruchowej. Potrzebujemy: kółeczka w kolorach czerwonym, niebieskim, żółtym, są to odpowiedniki słów, proszę, dziękuję, przepraszam. Utrwalamy zasady dobrego zachowania.

Podróż do krainy uprzejmości – opowieść ruchowa.

Mama/ tata zaprasza dziecko do Krainy uprzejmości. Dziecko wędruje, wysoko unosząc kolana, przedziera się przez krzaki, przeskakuje przez przeszkody, idzie na palcach, przechodzi na czworakach przez tunel itp. Po dotarciu na miejsce, mama/ tata – królowa/ król Krainy uprzejmości wita dziecko. Kłania się, mówi dzień dobry i przedstawia się. Dziecko jej/ jemu się odkłania. Królowa / król mówi, że dotarło do Krainy uprzejmości. Królowa/ król opowiada o różnych sytuacjach społecznych, np. dziecko dostaje od mamy lizaka, podaje książkę koledze (wymyślamy bardzo wiele sytuacji). Zgodnie z panującymi zasadami dziecko musi wiedzieć, jakich słów musi użyć w konkretnej sytuacji. Królowa/ król pokazuje kolory kółeczek. Nazywa je z pomocą dziecka. Utrwalamy zasady dobrego zachowania.

- Bukiet róż dla mamy – laurka. Potrzebujemy: kolorowy papier, farbę czerwoną, rolkę po papierze, klej. Wzoru szukamy na Praca plastyczna.pl

Życzymy wszystkim mamusiom miłego dnia, dużo uśmiechów i żadnych problemów!

ŚWIĘTO MAMY

25 maja 2020