Czwartek

- „Margolcia i Miś zapraszają dziś”Zapraszam na śniadanko – oglądanie programu pod tym tytułem. Wspólnie postanawiają przygotować pożywne posiłek, wymyślając przy tym zagadki.

- Szczypiorek – rozmowa na temat szczypiorku, jego wyglądu, zapachu, smaku, oraz wartości odżywczych. Zdrowe kanapki – wyjaśnienie znaczenia spożywania szczypiorku dla zachowania dobrego zdrowia. Wykonanie i degustacja kanapek ze szczypiorkiem razem z mamą, tatą…. Dzieci mieszają twarożek ze śmietaną, a następnie same komponują kanapki. Do dzieła! Smacznego! Przestrzeganie zasad higieny i zasad bezpiecznej zabawy.

Słuchanie humorystycznych wierszy J. Brzechwy „Brzechwa dzieciom” lub innych, które znajdują się w dziecięcej biblioteczce.

WIOSENNE KANAPKI

01 kwietnia 2020