WTOREK

• Reksio poliglota (bajkę znajdziemy na YouTube pod tym samym tytułem) – piesek uczy się języków swoich sąsiadów z podwórka. Dzięki temu może się z nimi porozumiewać się, ale także łagodzić konflikty miedzy nimi. Utrwalanie nazw zwierząt z wiejskiego podwórka: kogut, kura, kaczka, świnia, kot, pies, krowa, koń, gęś, indyk, baran itd. Wiązanie nazwy zwierzęcia z obrazkiem.

• Koncert na wiejskim podwórku – usprawnianie narządów artykulacyjnych (potrzebne obrazki wyżej wymienionych zwierząt wiejskich – wydrukowane lub małe zwierzątka zabawki oraz bardzo duże koło z papieru i długie paski). Z koła i pasków układamy słońce. Na końcu każdego promyka układamy zwierzątko lub obrazek zwierzątka. Upewniamy się czy dziecko umie naśladować głosy zwierząt. Gospodarz (mama/ tata) - chodzi po wybranych promykach tzn. dogląda swoich podopiecznych. Dziecko śledzi kroki, by w odpowiednim momencie odezwać się. Potem następuje zmiana ról.

• Zagrody dla zwierząt wiejskich – budowanie z dostępnych domowych klocków zagród. Umieszczanie w nich zwierzątek zabawek.

WIOSNA NA WSI

13 kwietnia 2020