NAUCZANIE ZDALNE

Witajcie wszystkie Tygryski duże i małe. Chociaż jesteśmy daleko bądźmy wszyscy blisko siebie, trochę w innej formie ale razem ,ponieważ razem jest raźnie i wesoło.

Będziemy spotykać się i omawiać ważne i ciekawe sprawy. A więc ruszamy…..

I tydzień od 30.03 .2020r do 03.04 .2020r – TEMAT - WIOSENNE POWROTY

Na łące bocian stanął, na jednej nodze przystanął, a żaby głośno rechotały, tak bardzo go denerwowały.....
Kle kle kle - złapie je, kle kle,kle -złapie je.

Re,he,he ,re he he , na swych nogach złap bocianie mnie …..

Czy pamiętacie jeszcze te piosenkę, zapraszam do zabawy z rodzicami w bociana i żabki

I. Przypominamy nazw nazwy ptaków, naszych skrzydlatych przyjaciół; szpaka, bociana i skowronka.

Wczesnym rankiem, kiedy śpicie niektóre z nich budzą nas wesołym śpiewem. Może uda się wam posłuchać? "Ptaki przylatujące na wiosne"
A teraz czas na gimnastykę ; robimy 5 przysiadów/ takich porządnych/ , 3 podskoki na prawej i 3 na lewej nodze, mam nadzieję że pamiętacie która noga prawa, a która lewa?
II. Czy wiecie ,że bociany już przyleciały z Afryki i Azji , czy pamiętacie jak wyglądają te ptaki? Jeżeli nie ,zobaczcie na filmiku na you tube
"Wywiad z bocianem"Lulek tv prawda że są piękne .

„Ptaki i ich gniazda”- dobrze wiem, że trudno jest w mieście zaobserwować ptasie gniazda. Pomoże Wam w tym karta prac na s.62, jeżeli macie ochotę zapraszam do pracy. Zobaczcie, jakie one są różne i piękne.

III. III ,,Jestem bocianem" – zabawimy się w naśladowanie bociana. Wiecie dskonale jak się porusza bocian a zatem zapraszamy do zabawy. Ciekawe jak długo potraficie stać na jednej nodze – stójcie i liczcie. Brawo! A teraz zachęcamy Was do zrobienia pracy plastycznej, której bohaterem będzie bocian. Może to być rysunek kredkami, mazakami albo wycinanka czy wydzieranka – to Wy decydujecie. Koniecznie nadajcie imię temu bocianowi. Kto ma ochotę i pozwolenie rodziców może zaprezentować swoje dzieło na fb.

Miło było do Was pisać :) Trzymajcie sie cieplutko!

p. Bożenka i p.Jola

Witaj Wiosno