31.03.2020 WTOREK - TEMAT KOMPLEKSOWY - WIOSENNE POWROTY

Witam Was kochane Dziubolki, mam nadzieję, że jesteście wyspane i uśmiechnięte:)

Dzisiaj jest ostatni dzień miesiąca marca. Pora roku – wiosna:)

Zabieramy się zatem do zabawy i pracy :)

przygotujcie:

kredki ołówkowe, olówek – zatemperowane ;)

liczmany – małe przedmioty do liczenia np. guziki, ziarna fasoli, małe klocki Lego;

Karty pracy, cz.3 ( fioletowe)

Karty pracy Nowe przygody Olka i Ady. Litery i liczby (turkusowe) albo

Karty pracy Nowe przygody Olka i Ady. Przygotowanie do czytania, pisania i liczenia (różowe)

I. Pierwsze zadanie na dziś to zabawa twórcza – „Ptaki”. Układamy ptaki - dziwaki z kredek i szukamy rymów do słowa ptaki. Ciekawe kto ułoży więcej rymów – dzieci czy rodzice? Powodzenia! Teraz proponujemy wykonanie zadań - Karta pracy, cz.3 ( fioletowa) s 63. Opowiadanie historyjki o wildze. Rysowanie po śladzie drogi kukułki do gniazda wilgi.

,,W zdrowym ciele zdrowy duch" a zatem czas na ćwiczenia poranne - klikamy link i ćwiczymy – wszyscy ! "Zakręć kołem ćwiczen"

II. „Wesołe ptaki" to zabawy w liczenie czyli to co lubicie i potraficie!

A zatem rozwiązujemy zadania tekstowe metodą symulacji ( przygotujcie liczmany)

- Na drzewie siedziało 7 wróbli. Potem przyleciały jeszcze 3 wróble.

Ile wróbli siedzi teraz na drzewie?

- Na drzewie było 8 gołębi. Przejeżdżający samochód wystraszył je i wszystkie odleciały.

Ile gołębi pozostało na drzewie?

Proponujemy wykonanie zadań - Karty pracy- Nowe przygody Olka i Ady. Litery i liczby, cz 2

( turkusowe), s. 56- 57 albo

Karty pracy Nowe przygody Olka i Ady.Przygotowanie do czytania, pisania i liczenia s.65 (różowe)

Dla chętnych działania na dodawanie do wykonania na stronie:

Zachęcamy do ćwiczeń w dodawaniu i odejmowaniu w czasie dnia codziennego, możliwości jest mnóstwo – liczymy skarpetki, łyżki, zabawki itp. Bawmy się w wymyślanie zadań tekstowych. Tygryski najbardziej lubią, kiedy zadania dotyczą ich samych :) wykorzystajmy to.

III. Poznajmy czajkę - ptaszka z czubkiem, chłopcy powiedzieliby z irokezem. Czy wiecie, że ptak ten jest jednym z najszybciej powracających wędrowców. Przeczytajcie z rodzicami nazwy poszczególnych części ciała ptaka, dorysujcie jajka w każdym polu Karta pracy Nowe przygody Olka i Ady cz 3, s.64

Kto ma ochotę zapraszamy do obejrzenia filmiku "Ptaki budują gniazda"

Pamiętacie nasze domino ze słoneczkiem , które układaliśmy w przedszkolu? Zapraszamy Was do wykonania Wiosennego domina w domu . Co jakiś czas będziemy robić kolejny element . Więc musicie być uważni. Kiedy się spotkamy w przedszkolu to sobie pogramy. Tak więc na jutro przygotujemy dwa prostokąty 10cmx4cm rodzice wam narysują a wy wytniecie. Można przygotować ich więcej na zapas. Przez środek rysujemy kreskę. Na pierwszym po lewej rysujemy słoneczko, on zaczyna grę pamiętacie? Obok po prawej stronie rysujemy ptasie jajeczka .Tyle na dzisiaj, pozdrawiamy cieplutko :)

p. Jola i p. Bożenka