WTOREK 19.05.2020

1. Kochani, przygotujcie Kartę pracy cz. 4 s. 39. Nazwijcie zwierzęta, które są przedstawione na zdjęciach i otoczcie pętlą owady. Przypomnijcie sobie piosenkę „Powitalny koncert”: https://www.youtube.com/watch?v=NbwmN2SC6ao i spróbujcie zaśpiewać razem z panią prowadzącą chociaż fragment, który zdążyliście zapamiętać.

2. Dziś poznacie nową figurę – sześcian.

- Najpierw przypomnijcie sobie, jak wygląda kwadrat. Nakreślcie jego kształt w powietrzu, a potem narysujcie na kartce.

- Teraz otwórzcie Kartę pracy cz.4 s. 40. Obejrzyjcie przedstawione tam sześciany. Spróbujcie określić podobieństwa i różnice między nimi.

- Obejrzyjcie dokładnie rysunek rozłożonego sześcianu i policzcie, z ilu kwadratów się składa.

- Narysujcie na każdej ścianie jednego owada.

- Na koniec obejrzyjcie sześciany w różnym położeniu.

Teraz pobawimy się z kostką do gry

- Rzucacie kostką i wykonujecie tyle czynności podanych przez rodzica ile oczek wskaże kostka (czynności to np. podskoki, skłony, przysiady, okrzyki itp.).

- Rzućcie kostką i podajcie liczbę większą (lub mniejszą) o jeden w stosunku do liczby oczek wyrzuconych na kostce.

3. Rodzice przygotowują chusteczkę do nosa – może być z materiału lub jednorazowa.

Za chwilę usłyszycie kilka zdań. Jeśli uznacie, że zdanie jest prawdziwe – machacie chusteczką. Jeśli uważacie, że zdanie jest fałszywe – siedzicie bez ruchu.

Zaczynamy zabawę:

Konik polny w wodzie gra.

Żaba dwie głowy ma.

Biedroneczki są w kropeczki.

Motyle mają ciepłe czapeczki.

Stokrotka jest czerwona.

Ważka jest większa niż wrona…

Teraz zajrzyjcie do wyprawki plastycznej i odszukajcie kartę L. Jest tam kolorowanka z majową łąką. Pokolorujcie ją i poproście rodziców, żeby zdjęcie tej pracy przesłali na maila grupy „Smerfy”.

Młodszym Smerfom proponuję kolorowankę do wydruku https://drukowanka.pl/kolorowanka/kwiaty-na-lace/ i również proszę o przesłanie zdjęcia pracy na maila grupy „Smerfy”.

18 maja 2020