WTOREK 26.05.2020

1. Kochani, przygotujcie Kartę pracy cz. 4 s. 46. Przeczytajcie sami lub z pomocą rodziców zdania umieszczone w ramkach. We właściwych ramkach narysujcie swoją mamę i swojego tatę. Nazwijcie kwiaty przedstawione na obrazkach na dole strony.

Przypomnijcie sobie piosenkę pt. „Piosenka dla mamy i taty”. https://www.youtube.com/watch?v=HXfCH_3vdXE Wysłuchajcie jej kilka razy, wsłuchując się uważnie w refren. Teraz spróbujcie zaśpiewać refren piosenki.

2. Teraz będzie Wam potrzebna Karta pracy cz.4 s. 47. Obejrzyjcie uważnie obrazki i zastanówcie się, która z osób przedstawionych na każdym obrazku jest wyższa. Pokolorujcie ubrania tej osoby z pary, która jest wyższa. Naklejcie na dole strony kwiaty według wzoru z poprzedniej strony.

Teraz proponuję Wam zabawę, która nazywa się „Jak nasi rodzice”. Poproście rodziców, aby przygotowali nagranie z Waszą ulubioną piosenką. Kiedy słychać muzykę poruszacie się w jej rytm. Gdy muzyka cichnie i usłyszycie hasło – Jak mama, naśladujecie czynności wykonywane w domu przez mamę. Na hasło – Jak tata, naśladujecie czynności wykonywane w domu przez tatę.

3. Przygotujcie Kartę pracy cz. 4 s. 48. Najpierw wyklaszczcie podany rytm słuchając tekstu czytanego przez rodzica. Potem określcie, w którą stronę zwrócone są serduszka przedstawione w tabelce. Na koniec naklejcie w okienkach brakujące serduszka. Narysujcie po śladach serduszka i w środku każdego narysujcie małe serduszko.

Młodsze Smerfy układają różne wzory z serduszek przygotowanych wczoraj.

Teraz zastanówcie się, co lubią Wasi rodzice. Określcie co lubi mama i co lubi tata ale odpowiedź podajcie dzieląc słowo na sylaby: (np. mama lubi cze-ko-la-dę, tata lubi cia-sto.

wTOREK

25 maja 2020