Przedszkole nr 30 w Bytomiu

WTOREK 7.04.2020

1. Wysłuchajcie piosenki opowiadającej o Świętach wielkanocnych pt. „Pisanki, kraszanki, skarby wielkanocne” https://www.youtube.com/watch?v=qKY9oeELKn4 Wymieńcie wszystkie skarby, jakie znalazły się w wielkanocnym koszyczku.


 

2. Obejrzyjcie obrazek https://pl.dreamstime.com/obrazy-stock-sztuki-paleta-z-farby-mu%C5%9Bni%C4%99ciem-dla-rysunku-image27373714 i powiedzcie, co przedstawia. Nazwijcie kolory znajdujące się na palecie. Spróbujcie wymyślić jakieś przedmioty, rozpoczynające się literą „F”, „f”. Poproście rodziców o wydrukowanie wielkiej litery „F” https://eduzabawy.com/nauka-pisania/alfabet/litera-f/kontury/ Jeśli macie w domu bibułę, to zróbcie z niej kulki i wyklejcie nimi kontury litery. Jeśli nie macie bibuły, to możecie ozdobić kontury litery w dowolny sposób.


 

3. Gra liczbowa – Kostką rzucamy – pisanki zbieramy.

Potrzebne akcesoria - pisanki: kolorowe i białe, kostka do gry, z kropkami (5-latki) / z liczbami (6-latki).

Rodzic rozkłada na dywanie, w rzędzie, powycinane z kartonu kolorowe pisanki i sylwety białych jajeczek. Dziecko i rodzic kolejno rzucają kostką. Liczą oczka, zbierają tyle jajek, ile wskazuje liczba oczek i układają je na końcu rzędu pisanek. Jeśli wśród zebranych pisanek znajduje się białe jajko, dzieci je zatrzymują. Zabawa trwa tak długo, aż na dywanie zostaną tylko kolorowe jajka. Na zakończenie dzieci liczą zebrane białe jajka. Osoba, która ma ich najwięcej, wygrywa.

- Zabawa z wykorzystaniem tekstu rymowanki.

Jajeczko, jajeczko, jesteś pisaneczką.

Dzieci wypowiadają rymowankę, dzieląc słowa na sylaby i łącząc tę czynność z odpowiednimi ruchami: jedna sylaba – przysiad, druga – wyprost (naprzemiennie).


 

 

wtorek

06 kwietnia 2020

Przedszkole nr 30 w Bytomiu