Przedszkole nr 30 w Bytomiu

WTOREK 31.03.2020

1. Przypomnijcie sobie wczorajszą piosenkę pt. Idzie wiosna. https://www.youtube.com/watch?v=4dJqNSI821E Powiedzcie rodzicom, o czym opowiada ta piosenka. Wysłuchajcie jej kilka razy i spróbujcie powtarzać zapamiętane krótkie fragmenty tekstu oraz melodii. Można spróbować wyklaskać pierwszą część zwrotki, a podczas drugiej części uderzać dłońmi o kolana.

2. Jakie zwierzęta wykluwają się z jajek? Obejrzyjcie obrazki, a następnie spróbujcie nazwać te zwierzęta, które znacie. Jeśli nie znacie któregoś ze zwierząt, poproście o pomoc rodziców. https://www.istockphoto.com/pl/obrazy/zwierz%C4%99-wyklute-z-jajka?mediatype=photography&phrase=zwierz%C4%99%20wyklute%20z%20jajka&sort=mostpopular

Spróbujcie podzielić na sylaby nazwy obejrzanych zwierząt.


 

3. Pobawmy się teraz z literką J. Poproście rodziców o narysowanie dużej litery J (pustej w środku) i pokolorujcie tę literę lub wyklejcie jej środek plasteliną. Razem z rodzicami spróbujcie wymyślić jak najwięcej przedmiotów, których nazwa rozpoczyna się głoską „j”.

Wykorzystując jabłko, pobawcie się z rodzicami w zabawę „Ciepło – zimno”. Rodzic chowa jabłuszko, a dziecko stara się je znaleźć, słuchając podpowiedzi. Słowo „zimno” oznacza, że dziecko jest daleko od ukrytego jabłka, słowo „ciepło” oznacza, że dziecko jest blisko.

 

Wtorek u Smerfików

30 marca 2020

Przedszkole nr 30 w Bytomiu