WTOREK

- Dyrektor zoo – uwrażliwianie zmysłu dotyku. Potrzebujemy: pluszowe zwierzątka, worek, opaskę na oczy. Dziecko jest dyrektorem - znawcą zwierząt. Musi przejść sprawdzian swych umiejętności. Mam/ tato zasłaniają dziecku oczy, a ono losuje z worka wybrane zwierzątko , za pomocą dotyku rozpoznaje swojego podopiecznego. W razie potrzeby mama/ tata podpowiadają charakterystyczny szczegół wylosowanego zwierzęcia.

- Wycieczka do zoo – zabawa w formie opowieści ruchowej. Wymieniamy nazwę zwierzątka po kolei i pokazujemy dziecku jak one się poruszają, następnie mama/tato podają nazwy zwierząt, a dziecko naśladuje:

• małpki się cieszą - wykonuje przeskoki z nogi na nogę,
  • zebra wierzga kopytami - siadamy na podłodze, unosimy nogi i poruszamy nimi,
  • papuga fruwa - bieganie po pokoju z rękami wyciągniętymi w bok,
  • krokodyl kłapie paszczą - otwieramy szeroko usta i je zamykamy,
  • słoń trąbi - maszerujemy, zwijamy dłoń w pięść i naśladujemy trąbienie,
  • hipopotam ziewa- otwieramy szeroko usta, ziewamy,
  • kangury skaczą - wykonujemy skoki w przód ze złączonymi nogami,
  • lew spaceruje dostojnie - poruszamy się na czworakach,
  • żyrafa zjada liście z drzewa - we wspięciu na palcach stóp wyciągamy ręce i szyję,
  • tygrys pręży grzbiet - w pozycji na czworakach wykonujemy koci grzbiet.

- Żyrafa fa, fa, fa - praca plastyczna z papieru do samodzielnego wykonania przez najmłodszych. Potrzebujemy: żółtą kartkę papieru, papier brązowy, nożyczki, klej, kredki. Wzoru szukamy na YouTube pod tytułem Jak zrobić żyrafę z papieru/ DIY dla dzieci

WYCIECZKA DO ZOO

11 maja 2020