- Tato, tato, ile kroków do domu? - zabawa ruchowa.

Dziecko staje na wyznaczonej linii. Naprzeciwko ustawia się tata. Dziecko woła: Tato, tato, ile kroków do domu? –Tata odwraca się i mówi, np. dwa kroki. Dziecko przemieszcza się w stronę taty, wykonując dwa kroki. Liczy głośno kroki. Zabawa kończy się, kiedy dziecko dojdzie do taty. Następuje zamiana ról.

- Rodzinny obiad – zabawa matematyczna według metody E. Gruszczyk – Kolczyńskiej. Potrzebujemy: trzy kółka z papieru i siedem liczmanów (klocki lub guziki). Dziecko dostaje trzy kółka z papieru i siedem liczmanów. Kółka są talerzami mamy, taty i dziecka i każda z tych osób dostaje na talerz po dwa pierożki. Dziecko ma rozwiązać zagadkę ile było wszystkich pierożków. Następnie mama oddaje jeden pierożek tacie. Czy pierożków jest nadal tyle samo? Kto ma najwięcej, kto ma najmniej?

- Matematyczne wyliczanki:

Jabłko, gruszka i daktyle – klaśnij w ręce razy tyle (3 razy)

Kapusta i ogórek – tyle razy podskocz w górę (2 razy)

Marchewka, pietruszka, bób – tyle razy przysiad zrób(3 razy)

Kalarepka i mak – za uszy 2 razy się złap

- Wiatraczek dla taty – ćwiczenia w wycinaniu. Potrzebujemy: kartka A4, klej, pinezka, patyk

Wzoru szukamy na Prace plastyczne.pl Jak zrobić wiatraczek z papieru? Wiatraczek wręczamy tatusiowi w prezencie.

ZABAWY Z TATĄ

20 maja 2020