Tematyka tygodnia: Zwierzęta dżungli i sawanny.

PONIEDZIAŁEK

- Zwierzęta w dżungli – Nauka zwierząt dla dzieci - Odgłosy zwierząt/ CzyWieszJak – oglądanie filmu dla dzieci na YouTube pod tym samym tytułem. Nauka zwierząt z dżungli w formie bajki.

- Co jedzą małpki? - badanie właściwości wybranych owoców egzotycznych. Potrzebujemy: banan i zdjęcie bananowca, figę i zdjęcie figowca, nożyk. Przekazujemy ciekawostki na temat bananów i fig.

Banany – rosną na bananowcach. Bananowce nie są drzewami, tylko bylinami. Ciemna część na końcu banana, to pozostałość po kwiatostanie. Banany są bardzo zdrowe. Zawierają wiele błonnika, składników mineralnych, a także witamin. Banany warto jeść zwłaszcza wtedy, gdy cierpi na biegunkę. Olej ze skórki banana działa kojąco na ugryzienie komara.

Figi – dzięki zawartości fosforu i wapnia, bardzo dobrze wpływają na zdrowe i mocne kości. Figi łagodzą bóle brzucha.

Dziecko podejmuje próbę opisania cech banana: kształt, kolor, wielkość. Dziecko wypowiada się na temat różnic między wyglądem figi

z zewnątrz i wewnątrz.

- Degustowanie bananów i fig. Określanie walorów smakowych. Dziecko mówi, który owoc mu bardziej smakuje.

- Układy taneczne #4 - Poznanie afrykańskich zwierząt – szukamy filmiku na YouTube pod tym samym tytułem. Zapraszamy do tańca!

Naśladujemy zwierzęta afrykańskie.

- Kartka – małpka z otwieraną buzią - praca plastyczna. Wzoru wykonania szukamy YouTube w filmiku o tym samym tytule.

Potrzebujemy: białą kartkę rysunkowa, mazaki, oczka do naklejenia, kredki.

ZWIERZĘTA DŻUNGLI I SAWANNY

10 maja 2020